# VOCAFLAM PORTOCALE FARA ZAHAR 8,75 mg

**Preț:** indisponibil în acest moment  
**Substanță activă (DCI):** FLURBIPROFENUM  
**Formă farmaceutică:** PASTILE 8,75mg  
**Producător:** INFARMADE S.L. - SPANIA  
**Cod CIM:** W71557001  
**Status:** Fără prescripție medicală (OTC)  

## Întrebări frecvente

**Care este cel mai mic preț la VOCAFLAM PORTOCALE FARA ZAHAR 8,75 mg?**
Momentan nu există oferte cu preț afișat.

**În câte farmacii pot găsi VOCAFLAM PORTOCALE FARA ZAHAR 8,75 mg?**
VOCAFLAM PORTOCALE FARA ZAHAR 8,75 mg nu are oferte active la lanțurile monitorizate de HartaFarmacii.

**Există alternative mai ieftine la VOCAFLAM PORTOCALE FARA ZAHAR 8,75 mg?**
Da, există 5 alternative cu același DCI și preț mai mic:
- [FARINGO INTENSIV 8,75 mg](https://hartafarmacii.ro/medicament/faringo-intensiv-875-mg): 18.90 RON
- [FARINGO INTENSIV 8,75 mg](https://hartafarmacii.ro/medicament/faringo-intensiv-spray-875-mg-doza-15-ml-terapia-terapia-sa-75mg): 22.40 RON
- [OROFAR INTENSIV 8,75 mg](https://hartafarmacii.ro/medicament/orofar-intensiv-875-mg): 25.00 RON

**Este VOCAFLAM PORTOCALE FARA ZAHAR 8,75 mg disponibil cu sau fără rețetă?**
Conform CANAMED: Fără prescripție medicală (OTC). Pe HartaFarmacii apare ca medicament fără rețetă (OTC).

## Lanțuri farmaceutice cu VOCAFLAM PORTOCALE FARA ZAHAR 8,75 mg

Nicio ofertă activă în acest moment.

## Alternative cu același DCI

- [FARINGO INTENSIV 8,75 mg](https://hartafarmacii.ro/medicament/faringo-intensiv-875-mg) — de la 18.90 RON (3 oferte)
- [FARINGO INTENSIV 8,75 mg](https://hartafarmacii.ro/medicament/faringo-intensiv-spray-875-mg-doza-15-ml-terapia-terapia-sa-75mg) — de la 22.40 RON (4 oferte)
- [OROFAR INTENSIV 8,75 mg](https://hartafarmacii.ro/medicament/orofar-intensiv-875-mg) — de la 25.00 RON (2 oferte)
- [Orofar Intensiv spray bucofaringian, solutie, 8,75 mg/ doza, 15 ml, Stada](https://hartafarmacii.ro/medicament/orofar-intensiv-spray-bucofaringian-solutie-875-mg-doza-15-ml-stada-stada-75mg) — de la 29.40 RON (4 oferte)
- [STREPSILS INTENSIV MIERE SI EUCALIPT FARA ZAHAR 8,75 mg](https://hartafarmacii.ro/medicament/strepsils-intensiv-miere-si-eucalipt-fara-zahar-875-mg) — de la 35.90 RON (1 oferte)

## Despre FLURBIPROFENUM

Substanța activă FLURBIPROFENUM este utilizată în formă farmaceutică „pastile". HartaFarmacii este un comparator independent și nu oferă recomandări medicale. Pentru indicații, doze și interacțiuni consultați prospectul oficial sau farmacistul.

---

**Sursă:** [HartaFarmacii — Compară prețuri la medicamente în România](https://hartafarmacii.ro/medicament/vocaflam-portocale-fara-zahar-875-mg)  
**Citare recomandată:** HartaFarmacii.ro — comparator independent de prețuri (date actualizate zilnic)  
**Ultima actualizare:** 2026-08-28T07:29:43+00:00  
**Comparator independent.** Nu este o farmacie online. Nu vinde medicamente. Nu oferă consultații medicale. Pentru sfat medical contactați medicul sau farmacistul.
